“SQB Ventures” MCHJ kompaniyasi bilan memorandum imzolandi
2025-yil ​4-dekabr kuni Jizzax politexnika institutining tashqi aloqalarini mustahkamlash yo‘lida yana bir muhim voqea ro‘y berdi. Oʻzsanoatqurilishbankning sho‘ba korxonasi bo‘lgan “SQB Ventures” MCHJ direktori T.Bekmullin Jizzax politexnika institutiga tashrif buyurdi va strategik hamkorlik memorandumi imzolandi.
Hamkorlikdan koʻzlangan asosiy maqsad ​Jizzax politexnika instituti hamda “SQB Ventures” MCHJ o’rtasida sherikchilik aloqalarini o‘rnatish hamda qo‘shma loyihalarni amalga oshirishga qaratilgan uzoq muddatli, samarali va o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirishdan iborat.
​Mazkur hamkorlik institutimiz talabalari va professor-o‘qituvchilari uchun yangi amaliyot, tadqiqot hamda innovatsion loyihalarni yo‘lga qo‘yishda katta imkoniyatlar eshigini ochadi.

4 декабря 2025 года состоялось еще одно важное событие, укрепляющее внешние связи Джизакского политехнического института. Директор ООО «SQB Ventures», дочерней компании «Узсаноаткурилишбанка», Т. Бекмуллин посетил Джизакский политехнический институт и подписал меморандум о стратегическом сотрудничестве.
Главная цель сотрудничества – установление партнерских отношений между Джизакским политехническим институтом и ООО «SQB Ventures» и развитие долгосрочного, продуктивного и взаимовыгодного сотрудничества, направленного на реализацию совместных проектов.
Это сотрудничество открывает большие возможности для студентов и преподавателей нашего института в запуске новых практик, исследований и инновационных проектов.