Tadbirda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Eshbekova, Talabalar orasida ijtimoiy-ma’naviy muhit barqarorligini ta’minlashga mas’ul bo‘lgan rektor maslahatchisi N.Abduraxmonov, bo‘lim boshliqlari, dekan o‘rinbosarlari, tyutorlar hamda boshqa xodimlar ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida ishtirokchilarga Prezidentimizning 2025-yil 8-noyabr sanasidagi “Aholi salomatligi va millat genofondini giyohvandlik va narkojinoyatlardan samarali himoya qilish bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-207 farmoni mazmun-mohiyati batafsil tushuntirildi.
Farmonda belgilangan vazifalar va ularning ijrosini institut miqyosida sifatli ta’minlash choralari haqida so‘z yuritildi.
Yoshlarimizni bu kabi illatlardan asrash yo‘llari muhokama qilinib, kelgusida amalga oshiriladigan vazifalar belgilab olindi.

Каждый из нас несёт ответственность за борьбу с наркотической зависимостью.
В мероприятии приняли участие первый проректор по делам молодежи и духовно-воспитательным вопросам С. Эшбекова, советник ректора, ответственный за обеспечение стабильности социально-духовной среды среди студентов Н. Абдурахмонов, заведующие кафедрами, заместители деканов, кураторы и другие сотрудники.
В ходе встречи участникам подробно разъяснили содержание Указа Президента Республики Узбекистан № ПФ-207 от 8 ноября 2025 года «О комплексных мерах по эффективной защите здоровья населения и генофонда нации от наркомании и наркопреступлений».
Обсудили задачи, поставленные в указе, и меры по обеспечению их качественного выполнения на уровне института.
Обсудили пути защиты нашей молодежи от подобных пороков и определили задачи, которые необходимо выполнить в будущем.