2026-yil 24-yanvar kuni Jizzax politexnika instituti rektori Alisher Usmankulov Jizzax shahridagi o‘ziga biriktirilgan “O‘ratepalik” hamda “Obod” mahallalarida istiqomat qiluvchi ish bilan band bo‘lmagan yoshlar bilan uchrashdi.
Rektor har bir yosh bilan suhbatlashib, ularning muammolari, taklif, istak va qiziqishlarini o‘rgandi.
Uchrashuv davomida yoshlarning xohish va ehtiyojlarini hisobga olgan holda mavjud imkoniyatlar asosida turli tashkilotlardan ish joylari taklif etildi.
Yakunda yoshlarni ish bilan ta’minlash masalasini tashkilotlar bilan birgalikda hal etish bo‘yicha bir qator vazifalar belgilab olindi.
Shundan so‘ng yoshlar institutimizning Avtomobilsozlik muhandislik maktabi hamda Muqobil energiyalarni tadqiq etish ilmiy-amaliy markazi faoliyati bilan yaqindan tanishdilar.
E’tiborlisi, uchrashuv yakunlangach bir qator yoshlar tanlangan tashkilotlarga to‘g‘ridan-to‘g‘ri olib borildi, ish beruvchilar bilan bevosita muloqot qilindi hamda yoshlarni ishga joylashtirish bo‘yicha kelishuvga erishildi.

24 января 2026 года ректор Джизакского политехнического института Алишер Усманкулов встретился с молодежью, не имеющей работы, проживающей в прикрепленных к нему микрорайонах «О‘ратепа» и «Обод» города Джизак.
Ректор пообщался с каждым молодым человеком, чтобы узнать о их проблемах, предложениях, желаниях и интересах.
Во время встречи, учитывая желания и потребности молодежи, им были предложены рабочие места в различных организациях на основе имеющихся возможностей.
В завершение были определены задачи по совместному с организациями решению вопросов трудоустройства молодежи.
После этого молодежь познакомилась с деятельностью Инженерной школы автомобилестроения и Научно-практического центра исследований альтернативной энергии нашего института.
Примечательно, что после встречи часть молодежи была напрямую направлена в выбранные организации, состоялся прямой диалог с работодателями, и достигнуты соглашения о трудоустройстве.