O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Ta’lim sifatini ta’minlash milliy agentligi tomonidan respublika miqyosida oliy ta’lim muassasalari talabalari hamda professor-o‘qituvchilarini qamrab olgan umummilliy so‘rovnoma o‘tkazilmoqda.
Mazkur so‘rovnoma oliy ta’lim tizimida ta’lim sifatini baholash va ta’minlash, oliy ta’lim tashkilotlarining milliy reytingini shakllantirish, mavjud muammolarni aniqlash va ularni bartaraf etish, ta’lim tizimini zamon talablariga mos ravishda yanada rivojlantirish kabi muhim maqsadlarga xizmat qiladi.
Bugun JizPI professor-o‘qituvchilari va talabalari so‘rovnomada faol va mas’uliyat bilan ishtirok etib, oliy ta’lim sifatini oshirish, shuningdek, milliy reyting ko‘rsatkichlarini shakllantirishda o‘z fikr va takliflarini bildirishdi.

Национальным агентством по обеспечению качества образования при Администрации Президента Республики Узбекистан по всей республике проводится общенациональный опрос, охватывающий студентов и профессорско-преподавательский состав высших учебных заведений.
Данный опрос направлен на оценку и обеспечение качества образования в системе высшего образования, формирование национального рейтинга высших учебных заведений, выявление существующих проблем и их устранение, а также дальнейшее развитие системы образования в соответствии с современными требованиями.
Сегодня профессорско-преподавательский состав и студенты Джизакского политехнического института активно и ответственно приняли участие в опросе, выразив свои мнения и предложения по повышению качества высшего образования и формированию показателей национального рейтинга.