Soha mutaxassislari bilan talaba-yoshlar uchrashuvi tashkil etildi
Jizzax politexnika institutida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda “O‘zmilliybank” AJ, “ADM Jizzakh” MChJ vakillari, Energetika muhandisligi fakulteti dekani M. Usanov, Talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i I. Meyliyev, Energetika va elektr texnologiyasi kafedrasi mudiri E. Abdullayev, Karyera markazi xodimi B.Mustafoyev, professor-o‘qituvchilar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Uchrashuvda yoshlarning bandligini ta’minlash, bitiruvchilar uchun ish o‘rinlarini aniqlash hamda korxona va tashkilotlar bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri hamkorlikni yo‘lga qo‘yish masalalariga alohida e’tibor qaratildi. Shuningdek, yoshlarning tadbirkorlik g‘oyalari, startap va innovatsion loyihalarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha imkoniyatlar muhokama qilindi.
Ochiq muloqot davomida “ADM Jizzakh” zavodining faoliyati, zamonaviy avtomobil ishlab chiqarish jarayonlari, mavjud va yaratilayotgan bo‘sh ish o‘rinlari haqida batafsil ma’lumotlar berildi. Tadbir talabalar uchun amaliy tajriba va kelgusidagi ish faoliyatini rejalashtirishda muhim ahamiyat kasb etadi.

Во встрече, состоявшейся в Джизакском политехническом институте, приняли участие представители АО «O‘zmilliybank», ООО «ADM Jizzakh», декан факультета энергетического машиностроения М. Усaнов, начальник отдела студенческой практики И. Мейлиев, заведующий кафедрой энергетики и электрических технологий Э. Абдуллаев, сотрудник Центра карьеры Б. Мустафаев, а также профессорско-преподавательский состав и студенты.
В ходе встречи особое внимание было уделено вопросам обеспечения занятости молодежи, определения рабочих мест для выпускников и налаживания прямого сотрудничества с предприятиями и организациями. Также были обсуждены возможности поддержки предпринимательских идей молодежи, стартапов и инновационных проектов.
В рамках открытого диалога была представлена подробная информация о деятельности завода «ADM Jizzakh», современных процессах производства автомобилей, а также о существующих и создаваемых вакансиях. Данное мероприятие имеет важное значение для студентов с точки зрения получения практического опыта и планирования дальнейшей профессиональной деятельности.