Bugun Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri oʻrinbosari Oʻktam Salomov, Jizzax politexnika instituti rektori Alisher Usmankulov hamda Jizzax viloyati hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari Akmal Savurbayev bilan yangidan qurib bitkazilayotgan INNO texnopark qurilish jarayonlari bilan tanishdi.
Sh.Rashidov tumani “Oqtosh ota” mahalla fuqarolar yig‘ini hududida joylashgan texnopark binosi koʻzdan kechirilib, obyekt sifatli va foydalanuvchilar uchun qulay boʻlishi hamda belgilangan ishlarni muddatida yakunlash kerakligi taʼkidlandi.
Vazir o‘rinbosari qurilish ishlarida ishtirok etayotgan mutaxassislar bilan suhbatlashib, qurilish jarayonlarini belgilangan talablar asosida olib borish bo‘yicha aniq tavsiyalar berdi.

The Deputy Minister reviewed the construction works in the INNO Technopark area.
Today, the Deputy Minister of Higher Education, Science, and Innovation, Oʻktam Salomov, together with the Rector of Jizzakh Polytechnic Institute, Alisher Usmankulov, and Akmal Savurbayev, Deputy Governor of Jizzakh Region for Youth Policy, Social Development, and Spiritual-Educational Affairs, reviewed the construction progress of the newly built INNO Technopark.
The technopark building, located in the “Oqtosh ota” neighborhood of Sh. Rashidov District, was inspected. It was emphasized that the facility should be constructed with high quality, be user-friendly, and that the scheduled works must be completed on time.
The Deputy Minister spoke with the specialists involved in the construction and provided clear recommendations on carrying out the works in accordance with the established standards and requirements.