Tantanali marosimdan so‘ng mehmonlar uchun INNO Science Park binosi bo‘ylab ekskursiya tashkil etildi. Unda ilmiy parkning zamonaviy infratuzilmasi, laboratoriyalari hamda innovatsion faoliyat uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishildi.
Ma’lum qilinishicha, INNO Science Park doirasida muhandislik, energetika, sun’iy intellekt, mashinasozlik, elektronika va avtomatlashtirish, uchuvchisiz uchish apparatlari, materialshunoslik, kimyoviy texnologiyalar, oziq-ovqat xavfsizligi hamda tibbiy texnologiyalar kabi ustuvor yo‘nalishlarda ilmiy tadqiqotlar va innovatsion ishlanmalarni amalga oshirish rejalashtirilgan.
Shuningdek, ilmiy park hududida zamonaviy laboratoriyalar tashkil etilib, startap loyihalarni qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan biznes-inkubator va akselerator mexanizmlarini yo‘lga qo‘yish ko‘zda tutilgan. Mazkur tashabbuslar ilmiy ishlanmalarni amaliyotga joriy etish, yosh tadqiqotchilar va innovatorlarning g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash hamda yuqori texnologiyali loyihalarni rivojlantirishga xizmat qiladi.

Было проведено ознакомление с деятельностью INNO Science Park.
После торжественного мероприятия для гостей была организована экскурсия по зданию INNO Science Park. В ходе экскурсии участники подробно ознакомились с современной инфраструктурой парка, лабораториями и условиями, созданными для инновационной деятельности.
Сообщается, что в рамках INNO Science Park планируется проведение научных исследований и реализация инновационных проектов по приоритетным направлениям, таким как инженерия, энергетика, искусственный интеллект, машиностроение, электроника и автоматизация, беспилотные летательные аппараты, материаловедение, химические технологии, продовольственная безопасность и медицинские технологии.
Кроме того, на территории научного парка созданы современные лаборатории, а также внедрены механизмы бизнес-инкубатора и акселератора для поддержки стартап-проектов. Эти инициативы направлены на практическое внедрение научных разработок, поддержку идей молодых исследователей и инноваторов, а также развитие высокотехнологичных проектов.