Jizzax politexnika instituti “Tabiiy tolalar va matoga ishlov berish texnologiyasi” kafedrasi dotsenti Ulug‘muradov Xamroz Yusuf o‘g‘li Hindiston Respublikasida tashkil etilgan xalqaro malaka oshirish dasturida muvaffaqiyatli ishtirok etib qaytdi.
U ITEC (Indian Technical and Economic Cooperation) dasturi doirasida Hindistonning Caimbatore, Tamil Nadu shahrida joylashgan SOUTH INDIA TEXTILE RESEARCH ASSOCIATION (Janubiy Hindiston To‘qimachilik Tadqiqotlari Assotsiatsiyasi)da o‘tkazilgan “EMERGING AREAS IN TECHNICAL TEXTILES” – *“Texnik to‘qimachilik sohasida rivojlanayotgan yo‘nalishlar”* nomli 2 haftalik malaka oshirish kursida qatnashdi.
📚 Mazkur dastur davomida zamonaviy texnik to‘qimachilik texnologiyalari, innovatsion materiallar, ishlab chiqarish jarayonlaridagi yangi yondashuvlar hamda sohaga oid ilg‘or ilmiy ishlanmalar bo‘yicha bilim va tajribalar o‘rganildi.
🌍 Xalqaro malaka oshirish dasturida ishtirok etish institut professor-o‘qituvchilarining ilmiy salohiyatini oshirish, zamonaviy bilim va tajribalarni o‘quv jarayoniga tatbiq etish hamda xalqaro hamkorlikni rivojlantirishga xizmat qiladi.

Associate Professor Khamroz Yusuf ugli Ulugmuradov from the Department of “Technology of Natural Fibers and Fabric Processing” at Jizzakh Polytechnic Institute has successfully participated in an international training program held in India.
Within the framework of the ITEC (Indian Technical and Economic Cooperation) program, he attended a two-week advanced training course titled “Emerging Areas in Technical Textiles” at the SOUTH INDIA TEXTILE RESEARCH ASSOCIATION, located in Coimbatore, Tamil Nadu, India.
📚 During the program, participants studied modern technical textile technologies, innovative materials, new approaches in manufacturing processes, and advanced scientific developments in the textile sector.
🌍 Participation in international training programs contributes to enhancing the scientific potential of university faculty members, introducing modern knowledge and practices into the educational process, and strengthening international cooperation.