Jizzax politexnika institutida “Ibrat farzandlari”, “UZChess”, “Mutolaa” hamda “Ustoz AI” loyihalari rahbarlari ishtirokida talaba-yoshlar bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Uchrashuv davomida ta’lim sifati, kitobxonlik madaniyatini oshirish, shaxmat sportini rivojlantirish, zamonaviy texnologiyalar hamda sun’iy intellekt sohasida yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar yuzasidan fikr almashildi. Loyiha rahbarlari o‘z tajribalari bilan o‘rtoqlashib, yoshlarni doimiy ravishda bilim olishga, innovatsion g‘oyalarni ilgari surishga va o‘z ustida izchil ishlashga undadi.
Shuningdek, tadbir doirasida startap tashabbuskorlari hamda venchur fondlari vakillari ishtirokida alohida uchrashuv o‘tkazildi. Unda istiqbolli innovatsion loyihalarni qo‘llab-quvvatlash, investitsiyalarni jalb etish, startap ekotizimini rivojlantirish hamda amaliy hamkorlikni kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Mazkur uchrashuv yoshlarning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash, ularning innovatsion salohiyatini ro‘yobga chiqarish va yangi loyihalarni hayotga tatbiq etishda muhim ahamiyat kasb etadi.

Стартапы, технологии и образование: с молодёжью был проведён открытый диалог.
В Джизакском политехническом институте был организован открытый диалог со студентами с участием руководителей проектов «Ibrat Farzandlari», «UZChess», «Mutolaa» и «Ustoz AI».
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по вопросам повышения качества образования, развития культуры чтения, популяризации шахмат, а также возможностей, создаваемых для молодежи в сфере современных технологий и искусственного интеллекта. Руководители проектов поделились своим опытом и призвали молодежь к постоянному обучению, продвижению инновационных идей и системной работе над собой.
Также в рамках мероприятия была проведена отдельная встреча с участием инициаторов стартапов и представителей венчурных фондов. Обсуждены вопросы поддержки перспективных инновационных проектов, привлечения инвестиций, развития стартап-экосистемы и расширения практического сотрудничества.
Данная встреча имеет важное значение для поддержки молодежных инициатив, раскрытия их инновационного потенциала и реализации новых проектов.