Jizzax politexnika instituti respublika oliy taʼlim tashkilotlari o‘rtasida o‘tkazilgan “Yashil oliygoh” tanlovida munosib ishtirok etib, g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.
Ekologik masʼuliyatni taʼlim jarayonining ajralmas qismi sifatida eʼtirof etib kelayotgan institut jamoasiga ushbu yuksak natija munosabati bilan Prezident sovg‘asi — BYD Chazor elektromobili tantanali ravishda topshirildi.
Shu munosabat bilan bugun institut rektori A. Usmankulov soha prorektorlari, fakultet dekanlari hamda bo‘lim boshliqlari bilan uchrashib, jamoani erishilgan muhim yutuq bilan samimiy tabrikladi.
Uchrashuv davomida mazkur natija institut jamoasining fidokorona mehnati, ekologik tashabbuslarni izchil qo‘llab-quvvatlash hamda “yashil” tamoyillarni amaliyotga keng joriy etish borasidagi sa’y-harakatlari samarasi ekani alohida ta’kidlandi.
Shuningdek, kelgusida ekologik barqarorlikni ta’minlash, innovatsion va “yashil” loyihalar ko‘lamini yanada kengaytirish hamda ta’lim sifatini oshirish yo‘lida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ustuvor vazifalar belgilab olindi.

The President’s gift places an exceptionally great responsibility on our team.
Jizzakh Polytechnic Institute actively participated in the nationwide “Green University” contest among higher education institutions and emerged as the winner.
In recognition of this outstanding achievement, the institute’s team, which has long regarded ecological responsibility as an integral part of the educational process, was ceremoniously awarded the President’s gift — a BYD Chazor electric car.
On this occasion, today the institute’s rector, A. Usmankulov, met with vice-rectors for various sectors, faculty deans, and department heads to sincerely congratulate the team on this significant accomplishment.
During the meeting, it was emphasized that this success reflects the institute’s dedicated efforts, consistent support for ecological initiatives, and the practical implementation of “green” principles.
In addition, priority tasks were outlined for the future, including ensuring environmental sustainability, expanding the scope of innovative and “green” projects, and further improving the quality of education.