Jizzax politexnika institutida o‘rganish ishlari olib borildi
“Aholi salomatligi va millat genofondini giyohvandlik va narkojinoyatlardan samarali himoya qilish bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-207-sonli Farmonida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Jizzax politexnika institutida amalga oshirilayotgan ishlar respublika ishchi guruhi tomonidan o‘rganildi.
🔍 O‘rganish jarayonida respublika ishchi guruhi a’zosi Nodir Bektemirov tomonidan institutda giyohvandlik va narkojinoyatlarga qarshi kurashish, talaba-yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini shakllantirish, profilaktik tadbirlarni tizimli tashkil etish hamda mazkur yo‘nalishda olib borilayotgan ishlar holati atroflicha tahlil qilindi.
🏛 Tashrif doirasida mehmonlar institutning Avtomobilsozlik muhandislik maktabi hamda Muqobil energiyalarni tadqiq etish ilmiy-amaliy markazi faoliyati bilan yaqindan tanishdilar. Ularga ushbu yo‘nalishlarda olib borilayotgan ilmiy-tadqiqot ishlari, zamonaviy laboratoriya jihozlari, innovatsion ishlanmalar va amaliy loyihalar yuzasidan batafsil ma’lumotlar taqdim etildi.

В целях обеспечения исполнения задач, определённых Указом Президента Республики Узбекистан № ПФ-207 от 3 ноября 2025 года «О комплексных мерах по эффективной защите здоровья населения и генофонда нации от наркомании и наркопреступности», деятельность, осуществляемая в Джизакском политехническом институте, была изучена республиканской рабочей группой.
🔍 В ходе изучения член республиканской рабочей группы Нодир Бектемиров провёл всесторонний анализ работы, проводимой в институте по борьбе с наркоманией и наркопреступностью, формированию здорового образа жизни среди студентов, системной организации профилактических мероприятий, а также оценил текущее состояние деятельности в данном направлении.
🏛 В рамках визита гости подробно ознакомились с деятельностью Автомобилестроительной инженерной школы и Научно-практического центра по исследованию альтернативной энергетики института. Им была представлена подробная информация о проводимых научно-исследовательских работах, современном лабораторном оборудовании, инновационных разработках и практических проектах в данных направлениях.