Jizzax politexnika institutida o‘rganish ishlari olib borildi
“Aholi salomatligi va millat genofondini giyohvandlik va narkojinoyatlardan samarali himoya qilish bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-207-sonli Farmonida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Jizzax politexnika institutida amalga oshirilayotgan ishlar respublika ishchi guruhi tomonidan o‘rganildi.
🔍 O‘rganish jarayonida respublika ishchi guruhi a’zosi Nodir Bektemirov tomonidan institutda giyohvandlik va narkojinoyatlarga qarshi kurashish, talaba-yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini shakllantirish, profilaktik tadbirlarni tizimli tashkil etish hamda mazkur yo‘nalishda olib borilayotgan ishlar holati atroflicha tahlil qilindi.
🏛 Tashrif doirasida mehmonlar institutning Avtomobilsozlik muhandislik maktabi hamda Muqobil energiyalarni tadqiq etish ilmiy-amaliy markazi faoliyati bilan yaqindan tanishdilar. Ularga ushbu yo‘nalishlarda olib borilayotgan ilmiy-tadqiqot ishlari, zamonaviy laboratoriya jihozlari, innovatsion ishlanmalar va amaliy loyihalar yuzasidan batafsil ma’lumotlar taqdim etildi.

In order to ensure the implementation of the tasks set forth in the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PF-207 dated November 3, 2025, “On comprehensive measures to effectively protect public health and the nation’s gene pool from drug abuse and drug-related crimes,” the activities carried out at Jizzakh Polytechnic Institute were reviewed by a republican working group.
🔍 During the review process, Nodir Bektemirov, a member of the republican working group, conducted a comprehensive analysis of the measures implemented at the institute to combat drug abuse and drug-related crimes, promote a healthy lifestyle among students, systematically organize preventive activities, and assess the current state of work in this area.
🏛 Within the framework of the visit, the guests became closely acquainted with the activities of the Automotive Engineering School and the Scientific and Practical Center for Alternative Energy Research of the institute. Detailed information was provided on the ongoing research activities, modern laboratory equipment, innovative developments, and practical projects in these fields.