Konferensiya davomida jamoa shartnomasining 2025-yildagi ijrosi atroflicha ko‘rib chiqildi. Kun tartibidagi masalalar yuzasidan ish beruvchi hamda kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisining hisobotlari, shuningdek, ijtimoiy-mehnat masalalari bo‘yicha komissiya dalolatnomalari tinglandi.
Tadbirda O‘zbekiston Kasaba uyushmalari Federatsiyasining Jizzax viloyat kengashi madaniy-ma’rifiy va sport ishlari bo‘limi mudiri S.Sh. Baxriddinov ishtirok etdi.
Yig‘ilish yakunlariga ko‘ra, jamoa shartnomasining 2025-yildagi bajarilishi qoniqarli deb topildi.
Shuningdek, konferensiyada O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda O‘zbekiston ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashi o‘rtasida 2026–2028-yillarga mo‘ljallab tuzilgan tarmoq kelishuvi, shuningdek, amaldagi qonunchilik hujjatlariga kiritilgan so‘nggi o‘zgartish va qo‘shimchalar asosida institut rahbariyati va kasaba uyushmasi qo‘mitasi o‘rtasida 2026–2028-yillarga mo‘ljallangan jamoa shartnomasi loyihasi muhokama qilindi.
Muhokamalar yakunida bildirilgan taklif va mulohazalar inobatga olingan holda, institut rahbariyati hamda kasaba uyushmasi qo‘mitasi o‘rtasida 2026–2028-yillarga mo‘ljallangan jamoa shartnomasi loyihasi ma’qullandi. Shuningdek, mazkur loyihani belgilangan tartibda rasmiylashtirish va tasdiqlash choralarini ko‘rish to‘g‘risida qaror qabul qilindi.

В ходе конференции всесторонне рассмотрено выполнение коллективного договора за 2025 год. Были заслушаны отчёты работодателя и председателя профсоюзного комитета по вопросам повестки дня, а также акты комиссии по социально-трудовым вопросам.
В мероприятии принял участие заведующий отделом культурно-просветительской и спортивной работы Джизакского областного совета Федерации профсоюзов Узбекистана С.Ш. Бахриддинов.
По итогам заседания выполнение коллективного договора за 2025 год признано удовлетворительным.
Также на конференции были обсуждены отраслевое соглашение на 2026–2028 годы, заключённое между Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан и Республиканским советом профсоюза работников образования и науки Узбекистана, а также проект коллективного договора на 2026–2028 годы между администрацией института и профсоюзным комитетом, разработанный с учётом последних изменений и дополнений в действующее законодательство.
По итогам обсуждений с учётом высказанных предложений и замечаний проект коллективного договора на 2026–2028 годы между администрацией института и профсоюзным комитетом был одобрен. Также принято решение о его оформлении и утверждении в установленном порядке.