🤖 Xabar berganimizdek, “Muhandislik oyligi” doirasida institutda sun’iy intellekt, robototexnika, dronlar hamda kiberxavfsizlik kabi ixtirochilik yo‘nalishlarini qamrab olgan, umumiy mukofot jamg‘armasi 100 million so‘mni tashkil etuvchi “Oliygoh kubogi” tanlovi tashkil etilgan edi.
📆 2026-yil 1-aprel kuni mazkur tanlovning tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi (https://t.me/jizpi_online/55593). Ochilish marosimida institut rektori, texnika fanlari doktori, professor Alisher Usmankulov so‘zga chiqib, tanlovni rasman ochib berdi hamda barcha ishtirokchilarga omad tiladi.
🏆 Tanlov dasturiga muvofiq, bugun tanlovning birinchi kuni bo‘lib, unda “Kiberxavfsizlik” va “Sun’iy intellekt” yo‘nalishlari bo‘yicha ishtirokchilar o‘zaro kuch sinashdilar.
ℹ️ Mazkur yo‘nalishlar bo‘yicha yakuniy natijalar haqida qo‘shimcha ma’lumotlar alohida e’lon qilinadi.

В Джизакском политехническом институте дан официальный старт конкурсу «Кубок вуза»!
🤖 Как ранее сообщалось, в рамках «Месяца инженерии» в институте был организован конкурс «Кубок вуза», охватывающий такие изобретательские направления, как искусственный интеллект, робототехника, дроны и кибербезопасность, с общим призовым фондом в размере 100 миллионов сумов.
📆 1 апреля 2026 года состоялась торжественная церемония открытия данного конкурса. В ходе мероприятия ректор института, доктор технических наук, профессор Алишер Усманкулов выступил с речью, официально открыл конкурс и пожелал всем участникам удачи.
🏆 В соответствии с программой конкурса, сегодня прошёл первый день соревнований, в рамках которого участники состязались по направлениям «Кибербезопасность» и «Искусственный интеллект».
ℹ️ Дополнительная информация об итоговых результатах по данным направлениям будет объявлена отдельно.