Prezidentimiz tomonidan yoshlar bilan o‘tkazilgan ochiq muloqotda belgilab berilgan ustuvor vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Jizzax politexnika instituti Transport muhandisligi fakultetida talaba-yoshlar bilan uchrashuv tashkil etildi.
Mazkur uchrashuvda institutning ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori J. Abdunazarov, Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi boshlig‘i A. Mustafoqulov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i M. Eshqulov, Transport muhandisligi fakulteti dekani M. Mirzabekov, professor-o‘qituvchilar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Tadbir davomida yurtboshimiz tomonidan oliy ta’lim va ilm-fan sohasida belgilangan ustuvor yo‘nalishlar mazmun-mohiyati tushuntirilib, ta’lim tizimidagi islohotlar, ilmiy-innovatsion yangiliklar hamda yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Shuningdek, ilmiy faoliyat, xalqaro hamkorlik hamda iqtidorli talabalarni qo‘llab-quvvatlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar va yaratilayotgan sharoitlar yuzasidan ham ma’lumotlar taqdim etildi.

Состоялась встреча «Руководитель и молодежь».
В целях обеспечения выполнения приоритетных задач, обозначенных в ходе открытого диалога Президента с молодежью, на факультете транспортной инженерии Джизакского политехнического института была организована встреча со студентами.
В мероприятии приняли участие проректор института по научной работе и инновациям Ж. Абдуназаров, начальник отдела организации научно-исследовательской деятельности одаренных студентов А. Мустафокулов, начальник отдела международного сотрудничества М. Эшкулов, декан факультета транспортной инженерии М. Мирзабеков, а также профессорско-преподавательский состав и студенты.
В ходе мероприятия была разъяснена сущность и значение приоритетных направлений, определенных главой государства в сфере высшего образования и науки. Также была предоставлена подробная информация о проводимых реформах в системе образования, научно-инновационных достижениях и возможностях, создаваемых для молодежи.
Кроме того, была представлена информация о проводимой работе и создаваемых условиях в области научной деятельности, международного сотрудничества и поддержки одаренных студентов.