Hamkorlik sari muhim qadam
Toshkent shahar Shayxontohur tumani texnikumi direktor o‘rinbosari muhandislik maktabi faoliyati bilan yaqindan tanishdi. Tashrif davomida maktabning mavjud imkoniyatlari, zamonaviy o‘quv jarayoni hamda talabalarning bilim va ko‘nikmalari haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, muhandislik maktabida zamonaviy kasb-hunarlarni o‘rgatish va malaka oshirish yo‘nalishida amalga oshirilayotgan ishlar alohida e’tirof etildi. Tomonlar o‘rtasida dastlabki hamkorlik kelishuvlariga erishilib, kelgusida texnikum talabalari uchun “Akademik mobillik” dasturlarini yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.
Mazkur uchrashuv ta’lim muassasalari o‘rtasida o‘zaro hamkorlikni mustahkamlash, talabalar uchun yangi imkoniyatlar yaratish hamda ta’lim sifatini yanada oshirishga xizmat qiladi.

Заместитель директора технического колледжа Шайхантахурского района города Ташкента подробно ознакомился с деятельностью инженерной школы. В ходе визита была предоставлена подробная информация о существующих возможностях школы, современном образовательном процессе, а также о знаниях и навыках студентов.
Также было особо отмечено, что в инженерной школе ведётся значительная работа по направлениям современного профессионального обучения и повышения квалификации. Между сторонами были достигнуты предварительные соглашения о сотрудничестве, а также обсуждены вопросы внедрения программ «Академическая мобильность» для студентов технического колледжа в будущем.
Данная встреча способствует укреплению взаимного сотрудничества между образовательными учреждениями, созданию новых возможностей для студентов и дальнейшему повышению качества образования.