Professor-o‘qituvchilar hamda xodimlar o‘rtasida tashkil etilgan sport mashg‘ulotlari davom etmoqda
Joriy yilning 7-aprel kuni Davlatimiz rahbari raisligida jismoniy tarbiya va sport sohasidagi ustuvor vazifalar yuzasidan o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida Jizzax politexnika institutida bir qator ishlar amalga oshirilmoqda.
Jumladan, institutda fakultetlar kesimida professor-o‘qituvchilar hamda xodimlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib qilish, sport-sog‘lomlashtirish tadbirlari orqali ularning salomatligini mustahkamlashga ko‘maklashish maqsadida reja-grafik ishlab chiqildi.
Bugun sport mashg‘ulotlari Transport muhandisligi fakultetiga qarashli kafedra professor-o‘qituvchilari, Ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy-pedagogik kadrlar tayyorlash bo‘limi, Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi, Magistratura bo‘limi hamda Xalqaro hamkorlik bo‘limi xodimlari ishtirokida tashkil etildi.
Bunday sport mashg‘ulotlari jamoada sog‘lom muhitni shakllantirish, xodimlarning jismoniy faolligi hamda ish samaradorligini oshirishga xizmat qiladi.

В целях обеспечения исполнения поручений, данных на видеоселекторном совещании, состоявшемся 7 апреля текущего года под председательством главы государства по вопросам приоритетных задач в сфере физической культуры и спорта, в Джизакском политехническом институте реализуется ряд мероприятий.
В частности, в институте в разрезе факультетов разработан план-график, направленный на широкую пропаганду здорового образа жизни среди профессорско-преподавательского состава и сотрудников, а также на содействие укреплению их здоровья посредством спортивно-оздоровительных мероприятий.
Сегодня спортивные занятия были организованы с участием профессорско-преподавательского состава кафедр факультета транспортной инженерии, а также сотрудников отделов научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров, организации научно-исследовательской деятельности одарённых студентов, магистратуры и международного сотрудничества.
Подобные спортивные мероприятия способствуют формированию здоровой атмосферы в коллективе, повышению физической активности сотрудников и эффективности их труда.