Rektorning navbatdagi fakultet talaba-yoshlari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Bugun Jizzax politexnika instituti rektori, texnika fanlari doktori, professor Alisher Usmonkulovning Kibersport fakulteti talaba-yoshlari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur uchrashuvda soha prorektorlari, talabalar o‘rtasida ijtimoiy-ma’naviy muhit barqarorligini ta’minlashga mas’ul rektor maslahatchisi N. Abdurahmonov, fakultet dekani, bo‘lim rahbarlari, kafedra mudirlari, tyutorlar hamda talabalar ishtirok etdilar.
Shuningdek, uchrashuvda “O‘zmilliybank” AJ Jizzax viloyat bosh boshqarmasi boshlig‘i Nurulla Islomov ham qatnashib, yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar hamda imtiyozli kreditlar haqida batafsil ma’lumot berdi.
Dastlab, institut rektori A. Usmonkulov o‘z nutqida institutda barcha yo‘nalishlarda amalga oshirilayotgan ishlar, kelgusidagi ustuvor vazifalar, fakultet faoliyati, talabalar uchun yaratilgan sharoitlar hamda ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash borasida tizimli yo‘lga qo‘yilgan keng ko‘lamli ishlar haqida so‘z yuritdi.
Uchrashuv davomida yoshlarning ta’lim olish jarayonini yanada takomillashtirish, ilmiy-tadqiqot faoliyatini rivojlantirish, innovatsion g‘oyalar va startap loyihalarni qo‘llab-quvvatlash, shuningdek, talabalarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish masalalari atroflicha muhokama qilindi. Shu bilan birga, yoshlarning taklif va tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda ularning institut hayotidagi faolligini oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuvning ikkinchi qismi an’anaviy ochiq muloqot shaklida tashkil etilib, erkin va do‘stona ruhda o‘tdi. Muloqot davomida talabalar o‘z fikr-mulohazalari va takliflarini bildirish, o‘zlarini qiziqtirgan savollarga bevosita javob olish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Yakunda rektor talabalar tomonidan ilgari surilgan taklif va tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlab, ularni amaliyotga joriy etish yuzasidan mas’ullarga tegishli ko‘rsatmalar va topshiriqlar berdi.

Сегодня состоялась встреча ректора Джизакского политехнического института, доктора технических наук, профессора Алишера Усмонкулова со студентами факультета киберспорта.
Во встрече приняли участие проректоры, советник ректора по вопросам обеспечения социально-духовной стабильности среди студентов Н. Абдурахмонов, декан факультета, руководители подразделений, заведующие кафедрами, тьюторы и студенты.
Также в мероприятии принял участие начальник Джизакского областного главного управления АО «О‘zmilliybank» Нурулла Исломов, который подробно рассказал о возможностях, создаваемых для молодежи, а также о льготных кредитах.
В начале встречи ректор А. Усмонкулов в своем выступлении рассказал о проводимой работе по всем направлениям деятельности института, приоритетных задачах на перспективу, деятельности факультета, созданных условиях для студентов и системной поддержке молодежи.
В ходе встречи были подробно обсуждены вопросы совершенствования образовательного процесса, развития научно-исследовательской деятельности, поддержки инновационных идей и стартап-проектов, а также эффективной организации свободного времени студентов. Особое внимание было уделено поддержке инициатив молодежи и повышению их активности в жизни института.
В ходе мероприятия были особо отмечены достижения талантливых студентов факультета, и они были награждены ректором.
Вторая часть встречи прошла в формате традиционного открытого диалога в свободной и дружеской атмосфере. Студенты получили возможность высказать свои предложения и мнения, а также напрямую получить ответы на интересующие их вопросы.
Данная встреча, прошедшая в искренней обстановке, стала важной площадкой для налаживания открытого диалога с молодежью, поддержки их инициатив и совместного обсуждения дальнейших планов.
В завершение ректор поддержал выдвинутые студентами предложения и инициативы, дав соответствующие поручения ответственным лицам по их реализации.