Xabar berib kelayotganimizdek, Jizzax politexnika instituti rektori institutning barcha fakultetlari talabalari bilan uchrashuvlar o‘tkazib kelmoqda.
Navbatdagi uchrashuv “Sanoat texnologiyalari” fakulteti talabalari bilan tashkil etildi.
Institutning II o‘quv binosidagi katta majlislar zalida bo‘lib o‘tgan mazkur uchrashuvda institut rektori, texnika fanlari doktori, professor A. Usmankulov, soha prorektorlari, fakultet dekani, bo‘lim boshliqlari, kafedra mudirlari, tyutorlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Dastlab, institut rektori A. Usmankulov o‘z nutqida institutda barcha yo‘nalishlarda amalga oshirilayotgan ishlar, kelgusidagi ustuvor vazifalar, fakultet faoliyati, talabalar uchun yaratilgan sharoitlar hamda ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash borasida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli ishlar haqida batafsil ma’lumot berdi.
Uchrashuv davomida yoshlarning ta’lim olish jarayonini yanada takomillashtirish, ilmiy-tadqiqot faoliyatini rivojlantirish, innovatsion g‘oyalar va startap loyihalarni qo‘llab-quvvatlash, shuningdek, talabalarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish masalalari atroflicha muhokama qilindi.
Shu bilan birga, yoshlarning taklif va tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda ularning institut hayotidagi faolligini oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuvning ikkinchi qismi an’anaviy ochiq muloqot shaklida tashkil etilib, erkin va do‘stona ruhda o‘tdi. Muloqot davomida talabalar o‘z fikr-mulohazalari va takliflarini bildirish hamda o‘zlarini qiziqtirgan savollarga bevosita javob olish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Yakunda rektor talabalar tomonidan ilgari surilgan taklif va tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlab, ularni amaliyotga joriy etish yuzasidan mas’ullarga tegishli ko‘rsatmalar berdi.

Состоялась встреча ректора с молодежью.
Как ранее сообщалось, ректор Джизакского политехнического института проводит встречи со студентами всех факультетов института.
Очередная встреча была организована со студентами факультета «Промышленные технологии».
Данная встреча, состоявшаяся в большом конференц-зале второго учебного корпуса института, прошла с участием ректора института, доктора технических наук, профессора А. Усманкулова, проректоров, декана факультета, начальников отделов, заведующих кафедрами, тьюторов и студентов.
В начале встречи ректор А. Усманкулов в своем выступлении подробно рассказал о проводимой работе по всем направлениям деятельности института, приоритетных задачах на перспективу, деятельности факультета, созданных для студентов условиях, а также о масштабной работе по их всесторонней поддержке.
В ходе встречи были всесторонне обсуждены вопросы дальнейшего совершенствования образовательного процесса, развития научно-исследовательской деятельности, поддержки инновационных идей и стартап-проектов, а также организации содержательного досуга студентов.
Вместе с тем особое внимание было уделено поддержке инициатив и предложений молодежи, а также повышению их активности в жизни института.
В ходе мероприятия были особо отмечены достижения талантливых студентов факультета, и они были награждены ректором института.
Вторая часть встречи прошла в традиционном формате открытого диалога в свободной и дружественной атмосфере. В ходе общения студенты получили возможность выразить свои мнения и предложения, а также получить прямые ответы на интересующие их вопросы.
Данная встреча, прошедшая в теплой и искренней атмосфере, стала важной площадкой для налаживания открытого диалога с молодежью, поддержки их инициатив и совместного обсуждения будущих планов.
В завершение ректор поддержал предложения и инициативы, выдвинутые студентами, и дал соответствующие поручения ответственным лицам по их реализации.