Sport vaziri o‘rinbosari Jizzax politexnika institutiga tashrif buyurdi
Bugun O‘zbekiston Respublikasi sport vaziri o‘rinbosari Shaxrillo Maxmudov Jizzax politexnika institutiga tashrif buyurib, talaba-yoshlar uchun sport sohasi bo‘yicha yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
Tashrif davomida vazir o‘rinbosari institutning moddiy-texnik bazasi hamda mavjud imkoniyatlarini ko‘zdan kechirdi. Shuningdek, sportchi-talabalarning mashg‘ulot jarayonlari bilan tanishib, ayni paytda davom etayotgan sport musobaqalarini kuzatdi.
Sportchi talabalar bilan samimiy muloqot o‘tkazib, ularga kelgusi musobaqalarda omad tiladi.
Tashrif yakunida mamlakatimiz bo‘ylab keng ko‘lamda tashkil etilayotgan sport musobaqalarida institut jamoasining faol ishtirok etayotgani alohida e’tirof etildi.

Заместитель министра спорта посетил Джизакский политехнический институт.
Сегодня заместитель министра спорта Республики Узбекистан Шахрило Махмудов посетил Джизакский политехнический институт и подробно ознакомился с условиями, созданными для студентов в сфере спорта.
В ходе визита заместитель министра осмотрел материально-техническую базу института и имеющиеся возможности. Он также ознакомился с тренировочным процессом студентов-спортсменов и наблюдал за проходящими спортивными соревнованиями.
Была проведена искренняя беседа со студентами-спортсменами, им были пожеланы успехи в предстоящих соревнованиях.
В завершение визита было особо отмечено активное участие команды института в масштабных спортивных соревнованиях, проводимых по всей стране.