Toshkent shahrida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tashabbusi bilan 28–30 aprel kunlari o‘tkazilgan “Kelajak muhandislari” xalqaro festivali o‘z yakuniga yetdi.
Mazkur festival yoshlar, muhandislar va innovatorlar uchun haqiqiy innovatsiyalar maydoniga aylandi. Tadbir davomida ishtirokchilar tomonidan yaratilgan zamonaviy texnologiyalar, ilg‘or muhandislik ishlanmalari hamda innovatsion yondashuvlar keng namoyish etildi.
Festivalning tantanali yopilish marosimida soha rahbarlari ishtirok etib, yosh muhandislarni samimiy tabrikladilar.
Shuningdek, tadbir davomida turli tanlov va musobaqalarda yuqori natija ko‘rsatgan ishtirokchilar taqdirlanib, ularga pul mukofotlari, qimmatbaho sovg‘alar hamda yetakchi kompaniyalarda amaliyot o‘tash imkoniyatlari topshirildi.
Ushbu festivalda Jizzax politexnika instituti talabalari ham munosib ishtirok etib, hamda FIRST ROBOT musobaqasida JizPI jamoasi Xitoyga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
Mazkur festival yoshlarning innovatsion fikrlashini rivojlantirish, muhandislik salohiyatini qo‘llab-quvvatlash hamda ularni xalqaro maydonga olib chiqishda muhim ahamiyat kasb etadi.

Международный фестиваль «Инженеры будущего», проведённый в городе Ташкенте с 28 по 30 апреля по инициативе Министерства высшего образования, науки и инноваций, завершился.
Данный фестиваль стал настоящей площадкой инноваций для молодёжи, инженеров и новаторов. В ходе мероприятия участники представили современные технологии, передовые инженерные разработки и инновационные подходы.
В торжественной церемонии закрытия приняли участие руководители отрасли, которые тепло поздравили молодых инженеров.
Также участники, показавшие высокие результаты в различных конкурсах и соревнованиях, были награждены денежными призами, ценными подарками, а также получили возможность пройти стажировку в ведущих компаниях.
Студенты Джизакского политехнического института также достойно приняли участие в фестивале, а команда ДжизПИ в соревновании FIRST ROBOT завоевала путёвку в Китай.
Данный фестиваль имеет важное значение для развития инновационного мышления молодёжи, поддержки их инженерного потенциала и вывода их на международную арену.