Rektor Transport muhandisligi fakulteti talabalari bilan uchrashdi
Xabar berib kelayotganimizdek, Jizzax politexnika instituti rektori institutning barcha fakultetlari talabalari bilan ochiq muloqotlar o‘tkazib kelmoqda.
Navbatdagi uchrashuv 4-may kuni Transport muhandisligi fakulteti talabalari bilan tashkil etildi.
Institutning II o‘quv binosidagi katta majlislar zalida bo‘lib o‘tgan tadbirda institut rektori, texnika fanlari doktori, professor A. Usmankulov, soha prorektorlari, fakultet dekani, bo‘lim boshliqlari, kafedra mudirlari, tyutorlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Dastlab, institut rektori A. Usmankulov o‘z nutqida institutda barcha yo‘nalishlarda amalga oshirilayotgan ishlar, kelgusidagi ustuvor vazifalar, fakultet faoliyati, talabalar uchun yaratilgan sharoitlar hamda ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash borasida olib borilayotgan tizimli ishlar haqida batafsil ma’lumot berdi.
Uchrashuv davomida yoshlarning ta’lim sifatini oshirish, ilmiy-tadqiqot faoliyatini rivojlantirish, innovatsion g‘oyalar va startap loyihalarni qo‘llab-quvvatlash, shuningdek, talabalarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish masalalari atroflicha muhokama qilindi. Shu bilan birga, yoshlarning taklif va tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda ularning institut hayotidagi faolligini oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuvning ikkinchi qismi an’anaviy ochiq muloqot shaklida tashkil etilib, erkin va samimiy ruhda o‘tdi. Muloqot davomida talabalar o‘z fikr-mulohazalari, taklif va tashabbuslarini bildirib, o‘zlarini qiziqtirgan savollarga bevosita javob olish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Samimiy ruhda o‘tgan ushbu uchrashuv yoshlar bilan ochiq muloqotni yanada mustahkamlash, ularning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda kelgusidagi rejalarni birgalikda muhokama qilish uchun muhim maydon bo‘lib xizmat qildi.
Yakunda rektor talabalar tomonidan ilgari surilgan taklif va tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlab, ularni amaliyotga joriy etish yuzasidan mas’ullarga tegishli topshiriq va ko‘rsatmalar berdi.

Как сообщалось ранее, ректор Джизакского политехнического института проводит открытые диалоги со студентами всех факультетов.
Очередная встреча состоялась 4 мая со студентами факультета транспортной инженерии.
Мероприятие прошло в большом зале второго учебного корпуса института с участием ректора института, доктора технических наук, профессора А. Усманкулова, проректоров, декана факультета, руководителей подразделений, заведующих кафедрами, тьюторов и студентов.
В начале встречи ректор А. Усманкулов выступил с речью, в которой подробно рассказал о проводимой работе по всем направлениям деятельности института, приоритетных задачах на будущее, деятельности факультета, созданных условиях для студентов и системной работе по их всесторонней поддержке.
В ходе встречи были всесторонне обсуждены вопросы повышения качества образования, развития научно-исследовательской деятельности, поддержки инновационных идей и стартап-проектов, а также организации досуга студентов. Особое внимание было уделено поддержке инициатив молодежи и повышению их активности в жизни института.
В ходе мероприятия были отмечены достижения талантливых студентов факультета, которые были награждены ректором.
Вторая часть встречи прошла в формате открытого диалога в свободной и искренней атмосфере. Студенты смогли высказать свои мнения, предложения и инициативы, а также получить ответы на интересующие их вопросы.
Данная встреча стала важной площадкой для укрепления открытого диалога с молодежью, поддержки их инициатив и совместного обсуждения дальнейших планов.
В завершение ректор поддержал предложения и инициативы студентов и дал соответствующие поручения ответственным лицам по их реализации.