Rektor Transport muhandisligi fakulteti talabalari bilan uchrashdi
Xabar berib kelayotganimizdek, Jizzax politexnika instituti rektori institutning barcha fakultetlari talabalari bilan ochiq muloqotlar o‘tkazib kelmoqda.
Navbatdagi uchrashuv 4-may kuni Transport muhandisligi fakulteti talabalari bilan tashkil etildi.
Institutning II o‘quv binosidagi katta majlislar zalida bo‘lib o‘tgan tadbirda institut rektori, texnika fanlari doktori, professor A. Usmankulov, soha prorektorlari, fakultet dekani, bo‘lim boshliqlari, kafedra mudirlari, tyutorlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Dastlab, institut rektori A. Usmankulov o‘z nutqida institutda barcha yo‘nalishlarda amalga oshirilayotgan ishlar, kelgusidagi ustuvor vazifalar, fakultet faoliyati, talabalar uchun yaratilgan sharoitlar hamda ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash borasida olib borilayotgan tizimli ishlar haqida batafsil ma’lumot berdi.
Uchrashuv davomida yoshlarning ta’lim sifatini oshirish, ilmiy-tadqiqot faoliyatini rivojlantirish, innovatsion g‘oyalar va startap loyihalarni qo‘llab-quvvatlash, shuningdek, talabalarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish masalalari atroflicha muhokama qilindi. Shu bilan birga, yoshlarning taklif va tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda ularning institut hayotidagi faolligini oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuvning ikkinchi qismi an’anaviy ochiq muloqot shaklida tashkil etilib, erkin va samimiy ruhda o‘tdi. Muloqot davomida talabalar o‘z fikr-mulohazalari, taklif va tashabbuslarini bildirib, o‘zlarini qiziqtirgan savollarga bevosita javob olish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Samimiy ruhda o‘tgan ushbu uchrashuv yoshlar bilan ochiq muloqotni yanada mustahkamlash, ularning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda kelgusidagi rejalarni birgalikda muhokama qilish uchun muhim maydon bo‘lib xizmat qildi.
Yakunda rektor talabalar tomonidan ilgari surilgan taklif va tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlab, ularni amaliyotga joriy etish yuzasidan mas’ullarga tegishli topshiriq va ko‘rsatmalar berdi.

The Rector met with students of the Faculty of Transport Engineering.
As previously reported, the Rector of Jizzakh Polytechnic Institute has been holding open dialogues with students of all faculties.
The next meeting was organized on May 4 with students of the Faculty of Transport Engineering.
The event took place in the large conference hall of the Institute’s second academic building and was attended by the Rector of the Institute, Doctor of Technical Sciences, Professor A. Usmankulov, vice-rectors, the faculty dean, heads of departments, department chairs, tutors, and students.
At the beginning, Rector A. Usmankulov delivered a speech providing detailed information about ongoing activities across all areas of the institute, future priority tasks, faculty performance, the conditions created for students, and systematic efforts aimed at their comprehensive support.
During the meeting, key issues such as improving the quality of education, developing scientific research activities, supporting innovative ideas and startup projects, and organizing students’ free time effectively were thoroughly discussed. Particular attention was also given to supporting students’ initiatives and increasing their engagement in the life of the institute.
Throughout the event, the achievements of talented students of the faculty were specially recognized, and they were awarded by the Rector.
The second part of the meeting was held in the traditional open dialogue format, in a free and sincere atmosphere. Students expressed their opinions, proposals, and initiatives, and had the opportunity to receive direct answers to their questions.
This sincere meeting served as an important platform for strengthening open communication with students, supporting their initiatives, and jointly discussing future plans.
At the end, the Rector supported the proposals and initiatives put forward by the students and gave relevant instructions to responsible staff for their implementation.