Islom sivilizatsiyasi markazi — boy meros va ilm maskani
Tashrif davomida jamoa markaz faoliyati bilan yaqindan tanishdi. Mazkur tashrif yurtimizda asrlar davomida shakllangan boy ilmiy va ma’naviy merosni chuqurroq anglash, uni zamonaviy ta’lim jarayoniga uyg‘unlashtirish hamda milliy qadriyatlarni keng targ‘ib etish yo‘lida muhim qadamlardan biri bo‘ldi.
Ishtirokchilar markazning boy ekspozitsiyasi bilan yaqindan tanishib, unda namoyish etilgan noyob qo‘lyozmalar, tarixiy manbalar hamda ilm-fan rivojiga ulkan hissa qo‘shgan allomalar merosi orqali islom sivilizatsiyasining beqiyos o‘rni haqida atroflicha ma’lumot oldilar.
Ayniqsa, Qur’on qo‘lyozmalari, qadimiy kitoblar va interaktiv ko‘rgazmalar orqali taqdim etilgan materiallar tashrif buyuruvchilarda katta taassurot qoldirib, ularning ma’naviy va ilmiy dunyoqarashini kengaytirishga xizmat qildi.
Tashrif yakunida jamoa Temuriylar tarixi davlat muzeyi, Magic City, Ice City hamda Dream Park majmualariga ham tashrif buyurdi.

Центр исламской цивилизации — сокровищница богатого наследия и науки
Делегация, состоящая из сотрудников и студентов Джизакского политехнического института, посетила Центр исламской цивилизации.
В ходе визита участники подробно ознакомились с деятельностью Центра. Данная поездка стала одним из важных шагов на пути к более глубокому осмыслению богатого научного и духовного наследия, формировавшегося в нашей стране на протяжении веков, его интеграции в современный образовательный процесс, а также широкого продвижения национальных ценностей.
Участники ознакомились с богатой экспозицией Центра и получили подробную информацию о бесценной роли исламской цивилизации благодаря представленным редким рукописям, историческим источникам и наследию великих учёных, внесших огромный вклад в развитие науки.
Особое впечатление на посетителей произвели материалы, представленные через рукописи Корана, древние книги и интерактивные выставки, которые способствовали расширению их духовного и научного мировоззрения.
В завершение визита делегация также посетила Государственный музей истории Тимуридов, а также комплексы Magic City, Ice City и Dream Park.