“Rahbar va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Prezidentimiz tomonidan yoshlar bilan o‘tkazilgan ochiq muloqotda belgilab berilgan ustuvor vazifalar ijrosini ta’minlash, yoshlarning muammo va takliflarini o‘rganish, ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash hamda bandligini ta’minlash maqsadida Jizzax politexnika institutida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi.
Tadbirda Paxtakor tumani hokimi Xusan Abduvoxidov, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Jizzax viloyat Kengashi raisi Abdurahmon Rabbimov, institutning o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Maxsudjon Ochilov, fakultet dekanlari, kafedra mudirlari, professor-o‘qituvchilar, mas’ul xodimlar hamda talabalar ishtirok etdi.
Uchrashuvda quyidagi masalalar muhokama qilindi:
— bitiruvchilarning bandligini ta’minlash;
— mavjud bo‘sh ish o‘rinlari to‘g‘risida ma’lumot berish;
— yoshlar tadbirkorligini rivojlantirish imkoniyatlari;
— talabalarni amaliy faoliyatga jalb etish.
Muloqot davomida yoshlarning murojaat va takliflari tinglanib, ularga rahbarlar tomonidan amaliy yechimlar va aniq javoblar berildi.

В целях обеспечения выполнения приоритетных задач, обозначенных Президентом в ходе открытого диалога с молодёжью, изучения проблем и предложений молодых людей, их всесторонней поддержки, а также содействия занятости в Джизакском политехническом институте была организована встреча «Руководитель и молодёжь».
В мероприятии приняли участие хоким Пахтакорского района Хусан Абдувахидов, председатель Джизакского областного совета Союза молодёжи Узбекистана Абдурахмон Раббимов, проректор института по учебной работе Максуджон Очилов, деканы факультетов, заведующие кафедрами, профессора-преподаватели, ответственные сотрудники и студенты.
В ходе встречи были обсуждены следующие вопросы:
— обеспечение занятости выпускников;
— информирование о имеющихся вакантных рабочих местах;
— возможности развития молодёжного предпринимательства;
— привлечение студентов к практической деятельности.
В ходе открытого диалога были выслушаны обращения и предложения молодых людей. Руководители дали практические рекомендации и конкретные ответы на поднятые вопросы.