“Rahbar va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Prezidentimiz tomonidan yoshlar bilan o‘tkazilgan ochiq muloqotda belgilab berilgan ustuvor vazifalar ijrosini ta’minlash, yoshlarning muammo va takliflarini o‘rganish, ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash hamda bandligini ta’minlash maqsadida Jizzax politexnika institutida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi.
Tadbirda Paxtakor tumani hokimi Xusan Abduvoxidov, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Jizzax viloyat Kengashi raisi Abdurahmon Rabbimov, institutning o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Maxsudjon Ochilov, fakultet dekanlari, kafedra mudirlari, professor-o‘qituvchilar, mas’ul xodimlar hamda talabalar ishtirok etdi.
Uchrashuvda quyidagi masalalar muhokama qilindi:
— bitiruvchilarning bandligini ta’minlash;
— mavjud bo‘sh ish o‘rinlari to‘g‘risida ma’lumot berish;
— yoshlar tadbirkorligini rivojlantirish imkoniyatlari;
— talabalarni amaliy faoliyatga jalb etish.
Muloqot davomida yoshlarning murojaat va takliflari tinglanib, ularga rahbarlar tomonidan amaliy yechimlar va aniq javoblar berildi.

“Leader and Youth” Meeting Held
In order to ensure the implementation of the priority tasks outlined during the open dialogue held by our President with young people, as well as to study the problems and proposals of youth, provide comprehensive support, and promote their employment, a “Leader and Youth” meeting was organized at Jizzakh Polytechnic Institute.
The event was attended by Khusan Abduvokhidov, Hokim of Pakhtakor District, Abdurakhmon Rabbimov, Chairman of the Jizzakh Regional Council of the Youth Union of Uzbekistan, Maksudjon Ochilov, Vice-Rector for Academic Affairs of the institute, faculty deans, department heads, professors and teachers, responsible staff members, and students.
During the meeting, the following issues were discussed:
— ensuring employment opportunities for graduates;
— providing information on available job vacancies;
— opportunities for developing youth entrepreneurship;
— involving students in practical activities.
Throughout the dialogue, the participants listened to the concerns and proposals of young people. The leaders provided practical solutions and clear responses to the issues raised.