Joriy yilning 10-12-iyun kunlari Qozog'iston Respublikasi Ostona shahrida xalqaro IEIIC (International Embodied Intelligence Innovation Competition) robototexnika musobaqasi bo'lib o'tdi.
Musobaqada Jizzax politexnika instituti va Sujou texnologiyalar unviersiteti hamkorligidagi jamoamiz institutimiz professor o'qituvchilari Nishonov Azizbek va Rahmatov Utkirjon hamda institutimiz talabalari Sherqulov Javohir va Abdurasulov Azimjonlar bilan bir qatorda O'zbekiston, Qozog'iston va Xitoyning boshqa yetakchi universitetlari vakillari ishtirok etdi.
Xalqaro robototexnika musobaqasida hamkorlikdagi jamoamiz faxrli II o'rinni egalladi.
Tadbir yoshlarning texnik salohiyatini oshirish, jamoa bo'lib ishlash va xalqaro akademik hamkorlikni yanada mustahkamlashga qaratilgan.

Наша команда от совместного партнёрства Джизакского политехнического института и Сучжоуского технологического университета на соревновании по робототехнике IEIIC!
С 10 по 12 июня текущего года в городе Астана Республики Казахстан прошли международные соревнования по робототехнике IEIIC (International Embodied Intelligence Innovation Competition).
В соревнованиях приняли участие наша совместная команда в составе преподавателей Джизакского политехнического института Нишонова Азизбека и Рахматова Уткирджона, а также студентов Шерқулова Жавохира и Абдурасулова Азимджона, наряду с представителями других ведущих университетов Узбекистана, Казахстана и Китая.
Наша совместная команда завоевала почётное II место на международных соревнованиях по робототехнике. Мероприятие было направлено на повышение технического потенциала молодёжи, развитие навыков командной работы и дальнейшее укрепление международного академического сотрудничества.