Tajriba almashish va yangi bilimlar sari muhim qadam
Mazkur loyiha doirasida kompaniyaning 12 nafar xodimi ilg‘or ishlab chiqarish tajribasi bilan tanishish, samarali boshqaruv va zamonaviy ishlab chiqarish amaliyotlarini o‘rganish hamda tajriba almashinuvini yo‘lga qo‘yish maqsadida “BYD Uzbekistan Factory” zavodi hamda Jizzax politexnika instituti qoshidagi Avtomobilsozlik muhandislik maktabiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida ishtirokchilar avtomobilsozlik sanoatidagi zamonaviy ishlab chiqarish jarayonlari, innovatsion texnologiyalar, ilg‘or boshqaruv yondashuvlari hamda muhandislik ta’limi imkoniyatlari bilan yaqindan tanishdilar.
Shuningdek, uchrashuvlar davomida “UzAuto Motors Powertrain” AJ xodimlarining Avtomobilsozlik muhandislik maktabida qisqa muddatli malaka oshirish kurslarida ishtirok etishi, shuningdek, avtomobilsozlik sanoati uchun malakali muhandis kadrlarni tayyorlash bo‘yicha hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi va kelgusidagi hamkorlik yo‘nalishlari belgilab olindi.
Mazkur tashrif ta’lim va ishlab chiqarish integratsiyasini mustahkamlash, xodimlarning kasbiy salohiyatini oshirish hamda avtomobil sanoatidagi ilg‘or tajribalarni o‘rganishda muhim ahamiyat kasb etadi.

Важный шаг к обмену опытом и новым знаниям
В рамках проекта **Business Awareness Month (BAM)**, реализуемого в АО **«UzAuto Motors Powertrain»**, проводится ряд мероприятий, направленных на развитие корпоративной культуры, укрепление командного взаимодействия и повышение уровня знаний сотрудников в области бизнеса и автомобильной промышленности.
В рамках проекта 12 сотрудников компании посетили завод **BYD Uzbekistan Factory** и **Школу инженерии автомобилестроения** при Джизакском политехническом институте. Целью визита стало ознакомление с передовым производственным опытом, современными подходами к управлению и производству, а также развитие профессионального обмена опытом.
В ходе визита участники подробно ознакомились с современными производственными процессами в автомобильной промышленности, инновационными технологиями, передовыми методами управления и возможностями инженерного образования.
Кроме того, в ходе встреч были обсуждены вопросы участия сотрудников АО **«UzAuto Motors Powertrain»** в краткосрочных курсах повышения квалификации, организуемых Школой инженерии автомобилестроения, а также перспективы сотрудничества в подготовке высококвалифицированных инженерных кадров для автомобильной отрасли. По итогам переговоров были определены дальнейшие направления совместной работы.
Данный визит имеет важное значение для укрепления интеграции образования и производства, повышения профессионального потенциала сотрудников и изучения передового опыта в автомобильной промышленности.