Bugun Boshqaruv samaradorligi agentligi Jizzax viloyati filiali rahbariyati — filial boshlig‘i Asil Ergashev, filial boshlig‘i o‘rinbosari Baxram Yaxshibayev hamda bosh inspektor Zayniddin Beknazarov amaliy tashrif bilan Jizzax politexnika institutiga tashrif buyurdi.
Mehmonlarni institut rektori, texnika fanlari doktori, professor Alisher Usmankulov hamda o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor Maqsud Ochilov kutib olib, tashrif davomida ularga hamrohlik qildi.
Tashrif doirasida delegatsiya a’zolari institutning Avtomobilsozlik muhandislik maktabi hamda Muqobil energiyalarni tadqiq etish ilmiy-amaliy markazi faoliyati bilan yaqindan tanishdi. Ularga ushbu yo‘nalishlarda amalga oshirilayotgan ilmiy-tadqiqot ishlari, zamonaviy laboratoriya jihozlari, innovatsion ishlanmalar va amaliy loyihalar yuzasidan batafsil ma’lumot berildi.
Shuningdek, uchrashuv davomida ikki tomonlama hamkorlikni yanada rivojlantirish, qo‘shma loyihalarni amalga oshirish hamda istiqboldagi hamkorlik yo‘nalishlari yuzasidan fikr almashildi. Tomonlar o‘zaro hamkorlik doirasida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ustuvor vazifalar bo‘yicha kelishuvga erishdilar.

Сегодня руководство Джизакского областного филиала Агентства эффективности управления — директор филиала Асил Эргашев, заместитель директора филиала Бахрам Яхшибаев и главный инспектор Зайниддин Бекназаров — посетило Джизакский политехнический институт с рабочим визитом.
Гостей встретили ректор Джизакского политехнического института, доктор технических наук, профессор Алишер Усманкулов, а также проректор по учебной работе Максуд Очилов, которые сопровождали делегацию в ходе визита.
В рамках визита члены делегации подробно ознакомились с деятельностью Школы автомобильной инженерии и Научно-практического центра исследований альтернативных источников энергии института. Им была представлена подробная информация о проводимых научно-исследовательских работах, современном лабораторном оборудовании, инновационных разработках и реализуемых практических проектах.
Кроме того, в ходе встречи стороны обсудили вопросы дальнейшего развития двустороннего сотрудничества, реализации совместных проектов и перспективных направлений взаимодействия. По итогам переговоров были достигнуты договоренности по приоритетным задачам, которые предстоит реализовать в рамках сотрудничества.