2026/2027-o‘quv yili uchun oliy ta’lim muassasalarining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga kirish test sinovlarining to‘rtinchi kuni ham tartibli va shaffof muhitda davom etdi.
Test sinovlarini yuqori saviyada tashkil etish hamda abituriyentlar va ularning ota-onalari uchun qulay sharoit yaratish maqsadida Jizzax politexnika instituti jamoasi oliygoh rahbariyati boshchiligida mazkur jarayonda faol ishtirok etmoqda.
Test sinovlari o‘tkazilayotgan hududdagi ota-onalar kutish maydonida institutning mas’ul xodimlari tomonidan keng ko‘lamli targ‘ibot va tushuntirish ishlari olib borildi.
Muloqotlar davomida ota-onalarga institutning zamonaviy ta’lim yo‘nalishlari, xalqaro hamkorlik dasturlari, ilmiy va innovatsion faoliyati, grant hamda stipendiya imkoniyatlari, talabalar turar joylari va yoshlar uchun yaratilgan keng imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumotlar taqdim etildi.
Shuningdek, kutish maydonida ota-onalar va abituriyentlarning yaqinlari uchun ma’naviy-ma’rifiy, intellektual hamda ko‘ngilochar tadbirlar tashkil etilib, ularning vaqtini mazmunli o‘tkazishiga alohida e’tibor qaratildi.
Jizzax politexnika instituti jamoasi tomonidan amalga oshirilayotgan bunday targ‘ibot ishlari abituriyentlar va ularning ota-onalariga oliy ta’lim tizimidagi imkoniyatlar haqida to‘liq tasavvur hosil qilish, kelajak kasbini ongli ravishda tanlashda yaqindan ko‘mak bermoqda.

Сегодняшние вступительные тестовые испытания также были организованы на высоком уровне
Четвёртый день вступительных тестовых испытаний для поступления на направления бакалавриата высших образовательных учреждений в рамках 2026/2027 учебного года продолжился в упорядоченной и прозрачной атмосфере.
В целях проведения вступительных испытаний на высоком уровне и создания комфортных условий для абитуриентов и их родителей коллектив Джизакского политехнического института во главе с руководством вуза активно участвует в данном процессе.
В зоне ожидания для родителей на территории проведения тестовых испытаний ответственными сотрудниками института была проведена широкомасштабная информационно-разъяснительная работа.
В ходе встреч родителям была представлена подробная информация о современных образовательных направлениях института, программах международного сотрудничества, научной и инновационной деятельности, возможностях получения грантов и стипендий, студенческих общежитиях, а также широких возможностях, созданных для молодёжи.
Кроме того, в зоне ожидания для родителей и близких абитуриентов были организованы духовно-просветительские, интеллектуальные и развлекательные мероприятия, направленные на обеспечение их содержательного досуга.
Проводимая коллективом Джизакского политехнического института информационно-разъяснительная работа помогает абитуриентам и их родителям получить полное представление о возможностях системы высшего образования и оказывает поддержку в осознанном выборе будущей профессии.