Jizzax viloyati yoshlari bilan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi
Ayni damda Jizzax shahridagi Yoshlar shaharchasida Yoshlar ishlari agentligi direktori Alisher Sa'dullayevning Jizzax viloyati yoshlari bilan sayyor qabuli va ochiq muloqoti bo‘lib o‘tmoqda.
Uchrashuv davomida yoshlarning murojaatlari, taklif va tashabbuslari tinglanib, ularni qo‘llab-quvvatlash, bandlik, ta’lim, tadbirkorlik, startap loyihalar hamda yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar yuzasidan ochiq muloqot olib borilmoqda.
Mazkur uchrashuv yoshlarni qiynayotgan masalalarga yechim topish, ularning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda davlat va yoshlar o‘rtasidagi ochiq muloqotni yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.
Ushbu uchrashuvda Jizzax politexnika instituti Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S. Eshbekova hamda institutning faol talaba-yoshlari ham ishtirok etmoqda.

Состоялся открытый диалог с молодёжью Джизакской области.
В настоящее время в Молодёжном городке города Джизака проходит выездной приём и открытый диалог директора Агентства по делам молодёжи Алишера Са’дуллаева с молодёжью Джизакской области.
В ходе встречи были заслушаны обращения, предложения и инициативы молодых людей, а также проведён открытый диалог по вопросам поддержки молодёжи, занятости, образования, предпринимательства, стартап-проектов и создаваемых для молодёжи возможностей.
Данная встреча направлена на поиск решений актуальных вопросов, волнующих молодёжь, поддержку их инициатив и дальнейшее укрепление открытого взаимодействия между государством и молодым поколением.
В мероприятии также принимает участие первый проректор по вопросам молодёжи и духовно-просветительской работе Джизакского политехнического института С. Эшбекова, а также активные студенты института.