Jizzax viloyati yoshlari bilan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi
Ayni damda Jizzax shahridagi Yoshlar shaharchasida Yoshlar ishlari agentligi direktori Alisher Sa'dullayevning Jizzax viloyati yoshlari bilan sayyor qabuli va ochiq muloqoti bo‘lib o‘tmoqda.
Uchrashuv davomida yoshlarning murojaatlari, taklif va tashabbuslari tinglanib, ularni qo‘llab-quvvatlash, bandlik, ta’lim, tadbirkorlik, startap loyihalar hamda yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar yuzasidan ochiq muloqot olib borilmoqda.
Mazkur uchrashuv yoshlarni qiynayotgan masalalarga yechim topish, ularning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda davlat va yoshlar o‘rtasidagi ochiq muloqotni yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.
Ushbu uchrashuvda Jizzax politexnika instituti Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S. Eshbekova hamda institutning faol talaba-yoshlari ham ishtirok etmoqda.

An Open Dialogue Was Held with the Youth of Jizzakh Region
Currently, a mobile reception and open dialogue of Alisher Sa’dullayev, Director of the Youth Affairs Agency, with the youth of Jizzakh region is being held at the Youth Campus in Jizzakh city.
During the meeting, young people’s appeals, proposals, and initiatives are being heard, followed by an open discussion on issues related to their support, employment, education, entrepreneurship, startup projects, and opportunities being created for youth.
This meeting serves to find solutions to issues affecting young people, support their initiatives, and further strengthen open dialogue between the state and youth.
The event is also attended by S. Eshbekova, First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Activities of Jizzakh Polytechnic Institute, as well as active student youth of the Institute.