O‘zbekiston – Qirg‘iziston III Rektorlar forumi doirasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Qirg‘iziston Respublikasining Issiqko‘l viloyatida o‘tkazilgan O‘zbekiston – Qirg‘iziston oliy ta’lim muassasalari rektorlarining III forumi doirasida Jizzax politexnika instituti hamda I. Razzaqov nomidagi Qirg‘iz davlat texnika universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Mazkur memorandum ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida ta’lim, ilmiy-tadqiqot va innovatsiyalar yo‘nalishlaridagi hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqishga xizmat qiladi. Shuningdek, hujjat professor-o‘qituvchilar va talabalar akademik almashinuvini yo‘lga qo‘yish, qo‘shma ilmiy loyihalar va xalqaro grantlarda ishtirok etish, ilmiy konferensiyalar hamda amaliy tadbirlarni birgalikda tashkil etishni nazarda tutadi.
Mazkur kelishuv Jizzax politexnika institutining xalqaro hamkorlik geografiyasini kengaytirish, ta’lim sifati va ilmiy salohiyatni oshirish yo‘lidagi muhim qadamlardan biri hisoblanadi.

В рамках III Форума ректоров Узбекистана и Кыргызстана подписан Меморандум о сотрудничестве
В рамках III Форума ректоров высших учебных заведений Узбекистана и Кыргызстана, состоявшегося в Иссык-Кульской области Кыргызской Республики, был подписан Меморандум о сотрудничестве между **Джизакским политехническим институтом** и **Кыргызским государственным техническим университетом имени И. Раззакова**.
Меморандум направлен на вывод сотрудничества между двумя высшими учебными заведениями на новый уровень в сферах образования, научных исследований и инноваций. Документ также предусматривает организацию академического обмена преподавателями и студентами, реализацию совместных научных проектов, участие в международных грантовых программах, а также совместное проведение научных конференций и практических мероприятий.
Данное соглашение является важным шагом на пути расширения географии международного сотрудничества Джизакского политехнического института, повышения качества образования и укрепления его научного потенциала.