"Dolzarb 90 kun" loyihasi doirasida Jizzax politexnika institutining 56 nafar talaba-yoshlari, professor-o‘qituvchilari hamda xodimlaridan iborat jamoa Toshkent shahrida joylashgan G‘alaba bog‘i memorial majmuasiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida ishtirokchilar Vatanimiz sarhadlarini himoya qilish, yurtimiz tinchligi va osoyishtaligini ta’minlash yo‘lida mardlarcha halok bo‘lgan harbiy xizmatchilar hamda huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlari xotirasiga hurmat bajo keltirdilar.
Shuningdek, jamoa G‘alaba bog‘i hududidagi muzey ekspozitsiyalari bilan yaqindan tanishdi. Eksponatlar orqali mustaqillik yillarida Vatan ravnaqi, xalqimiz tinchligi va xavfsizligini ta’minlash yo‘lida fidokorona xizmat qilgan qahramonlarning hayoti, jasorati hamda mardlik namunalarini aks ettiruvchi tarixiy materiallar haqida batafsil ma’lumot oldilar.
Mazkur ma’naviy-ma’rifiy tashrif yoshlarning Vatanga sadoqat, milliy qadriyatlarga hurmat va tarixiy xotirani e’zozlash tuyg‘ularini yanada mustahkamlashga xizmat qildi.
Tashrif dasturi doirasida institut jamoasi Toshkent shahrining diqqatga sazovor maskanlari, jumladan Magic City, Adiblar xiyoboni hamda boshqa tarixiy va madaniy obyektlarga ham sayohat uyushtirdi.

В рамках проекта «90 актуальных дней» команда Джизакского политехнического института в составе 56 студентов, профессоров, преподавателей и сотрудников посетила мемориальный комплекс «Парк Победы» в городе Ташкенте.
В ходе визита участники почтили память военнослужащих и сотрудников правоохранительных органов, которые героически погибли, защищая границы нашей Родины и обеспечивая мир и спокойствие в стране.
Также команда ознакомилась с музейными экспозициями, расположенными на территории Парка Победы. Благодаря представленным экспонатам участники получили подробную информацию об исторических материалах, отражающих жизнь, мужество и героические подвиги людей, самоотверженно служивших во имя процветания Родины, мира и безопасности нашего народа в годы независимости.
Данное духовно-просветительское мероприятие способствовало дальнейшему укреплению у молодёжи чувства преданности Родине, уважения к национальным ценностям и бережного отношения к исторической памяти.
В рамках программы визита коллектив института также посетил достопримечательности Ташкента, в том числе Magic City, Аллею литераторов, а также другие исторические и культурные объекты.