"Dolzarb 90 kun" loyihasi doirasida Jizzax politexnika institutining 56 nafar talaba-yoshlari, professor-o‘qituvchilari hamda xodimlaridan iborat jamoa Toshkent shahrida joylashgan G‘alaba bog‘i memorial majmuasiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida ishtirokchilar Vatanimiz sarhadlarini himoya qilish, yurtimiz tinchligi va osoyishtaligini ta’minlash yo‘lida mardlarcha halok bo‘lgan harbiy xizmatchilar hamda huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlari xotirasiga hurmat bajo keltirdilar.
Shuningdek, jamoa G‘alaba bog‘i hududidagi muzey ekspozitsiyalari bilan yaqindan tanishdi. Eksponatlar orqali mustaqillik yillarida Vatan ravnaqi, xalqimiz tinchligi va xavfsizligini ta’minlash yo‘lida fidokorona xizmat qilgan qahramonlarning hayoti, jasorati hamda mardlik namunalarini aks ettiruvchi tarixiy materiallar haqida batafsil ma’lumot oldilar.
Mazkur ma’naviy-ma’rifiy tashrif yoshlarning Vatanga sadoqat, milliy qadriyatlarga hurmat va tarixiy xotirani e’zozlash tuyg‘ularini yanada mustahkamlashga xizmat qildi.
Tashrif dasturi doirasida institut jamoasi Toshkent shahrining diqqatga sazovor maskanlari, jumladan Magic City, Adiblar xiyoboni hamda boshqa tarixiy va madaniy obyektlarga ham sayohat uyushtirdi.

As part of the “90 Relevant Days” project, a team of 56 students, professors, teaching staff, and employees of Jizzakh Polytechnic Institute visited the Victory Park Memorial Complex in Tashkent.
During the visit, the participants paid tribute to the memory of military personnel and law enforcement officers who bravely lost their lives defending the borders of our Motherland and ensuring peace and security in the country.
The team also explored the museum exhibitions at Victory Park. Through the exhibits, they gained detailed information about historical materials highlighting the lives, courage, and heroic deeds of those who devotedly served for the development of the Motherland and the peace and security of our people during the years of independence.
This spiritual and educational visit contributed to strengthening young people’s sense of loyalty to the Motherland, respect for national values, and appreciation of historical memory.
As part of the visit program, the institute’s team also toured several notable places in Tashkent, including Magic City, Writers’ Alley, as well as other historical and cultural sites.