“Iqlim barqarorligi va zamonaviy suv texnologiyalari” mavzusidagi xalqaro yozgi maktab doirasida xorijiy mehmonlar va talabalar uchun Campus Tour tashkil etildi.
Tashrif davomida Sharif University of Technology hamda Shihezi University professor-o‘qituvchilari va talabalari Jizzax politexnika institutining zamonaviy ta’lim, ilmiy-tadqiqot va innovatsion infratuzilmasi bilan yaqindan tanishdilar.
Campus Tour davomida mehmonlar institutning kutubxonasi va IT Parki, Qurilish materiallari va konstruksiyalari, Yo‘l muhandisligi, Transport vositalari muhandisligi yo‘nalishlaridagi laboratoriya va o‘quv bazalarini ko‘zdan kechirdilar.
Shuningdek, ishtirokchilar Tempus xonasi, Registrator ofisi, xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtiruvchi bo‘lim, Avtomobilsozlik muhandislik maktabi hamda Muqobil energiyalarni tadqiq etish ilmiy-amaliy markazi faoliyati va imkoniyatlari bilan tanishdilar.
Tashrif davomida mehmonlarga institutning ta’lim jarayoni, xalqaro hamkorlik aloqalari, ilmiy-tadqiqot faoliyati va talabalar uchun yaratilgan imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumotlar berildi.

В рамках Международной летней школы на тему «Климатическая устойчивость и современные водные технологии» для зарубежных гостей и студентов был организован Campus Tour.
В ходе визита профессора, преподаватели и студенты Sharif University of Technology и Shihezi University ознакомились с современной образовательной, научно-исследовательской и инновационной инфраструктурой Джизакского политехнического института.
В рамках Campus Tour гости посетили библиотеку и IT Park института, а также лаборатории и учебные базы направлений «Строительные материалы и конструкции», «Дорожная инженерия» и «Инженерия транспортных средств».
Кроме того, участники ознакомились с деятельностью и возможностями Tempus Room, офиса Регистратора, отдела координации совместных образовательных программ с зарубежными высшими образовательными учреждениями, Школы автомобильной инженерии, а также Научно-практического центра исследования альтернативной энергетики.
В ходе визита гостям была предоставлена подробная информация об образовательном процессе института, международном сотрудничестве, научно-исследовательской деятельности и возможностях, созданных для студентов.