“Iqlim barqarorligi va zamonaviy suv texnologiyalari” mavzusidagi xalqaro yozgi maktab doirasida xorijiy mehmonlar va talabalar uchun Campus Tour tashkil etildi.
Tashrif davomida Sharif University of Technology hamda Shihezi University professor-o‘qituvchilari va talabalari Jizzax politexnika institutining zamonaviy ta’lim, ilmiy-tadqiqot va innovatsion infratuzilmasi bilan yaqindan tanishdilar.
Campus Tour davomida mehmonlar institutning kutubxonasi va IT Parki, Qurilish materiallari va konstruksiyalari, Yo‘l muhandisligi, Transport vositalari muhandisligi yo‘nalishlaridagi laboratoriya va o‘quv bazalarini ko‘zdan kechirdilar.
Shuningdek, ishtirokchilar Tempus xonasi, Registrator ofisi, xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtiruvchi bo‘lim, Avtomobilsozlik muhandislik maktabi hamda Muqobil energiyalarni tadqiq etish ilmiy-amaliy markazi faoliyati va imkoniyatlari bilan tanishdilar.
Tashrif davomida mehmonlarga institutning ta’lim jarayoni, xalqaro hamkorlik aloqalari, ilmiy-tadqiqot faoliyati va talabalar uchun yaratilgan imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumotlar berildi.

International Summer School Participants Took a Tour of the Institute
As part of the International Summer School on “Climate Resilience and Modern Water Technologies,” a Campus Tour was organized for international guests and students.
During the visit, professors, lecturers, and students from Sharif University of Technology and Shihezi University had the opportunity to explore the modern educational, research, and innovation infrastructure of Jizzakh Polytechnic Institute.
As part of the Campus Tour, the guests visited the institute’s Library and IT Park, as well as the laboratories and educational facilities of Construction Materials and Structures, Road Engineering, and Vehicle Engineering.
The participants also familiarized themselves with the activities and facilities of the Tempus Room, Registrar’s Office, the department coordinating joint educational programs with foreign higher education institutions, the Automotive Engineering School, and the Scientific and Practical Center for Alternative Energy Research.
During the visit, the guests were provided with detailed information about the institute’s educational process, international cooperation, research activities, and opportunities created for students.