Ikkinchi mutaxassislikka qabul qilingan talabalar bilan uchrashuv o‘tkazildi
Uchrashuv avvalida rektor talabalikka qabul qilingan yoshlarni yangi o‘quv yili bilan tabriklab, ularga o‘qishlarida omad va zafarlar tiladi. Shuningdek, talabalarning kelgusida o‘z sohasining yetuk va malakali mutaxassislari bo‘lib yetishishiga ishonch bildirdi.
Muloqot davomida rektor talabalar o‘qish jarayonida duch kelishi mumkin bo‘lgan turli masalalar, ularning yechimlari hamda ta’lim olish jarayonida e’tibor qaratish lozim bo‘lgan jihatlar haqida o‘zining hayotiy va kasbiy tajribasi asosida fikr-mulohazalarini bildirdi.
Shuningdek, talabalar turli yo‘nalishlarda qo‘llab-quvvatlash va ularga amaliy ko‘mak ko‘rsatish uchun mas’ul etib belgilangan institut xodimlari bilan tanishtirildi. Talabalarga muayyan masala yoki muammoga duch kelgan taqdirda, qaysi mas’ullarga murojaat qilishlari mumkinligi haqida batafsil ma’lumot berildi.
Shu bilan birga, hal etilmagan masalalar, muammolar, shikoyat yoki takliflar yuzaga kelgan taqdirda, institut rektorining virtual qabulxonasi — @Rektor_qabulxonasi_bot orqali murojaat qilishlari mumkinligi ta’kidlandi.
Uchrashuv yakunida institutning mas’ul xodimlari tomonidan talabalarga o‘quv jarayoni, ichki tartib-qoidalar hamda talabalik davridan samarali foydalanish bo‘yicha zarur ma’lumot va tavsiyalar berildi.

Состоялась встреча со студентами, принятыми на обучение по второй специальности
Сегодня ректор Джизакского политехнического института, доктор технических наук, профессор Алишер Усманкулов встретился со студентами, принятыми на обучение по второй специальности.
В начале встречи ректор поздравил принятых в число студентов молодых людей с началом нового учебного года и пожелал им успехов и достижений в учёбе. Он также выразил уверенность в том, что в будущем студенты станут высококвалифицированными и профессиональными специалистами в своих областях.
В ходе встречи ректор, основываясь на своём жизненном и профессиональном опыте, поделился мнениями о различных вопросах, с которыми студенты могут столкнуться в процессе обучения, возможных путях их решения, а также важных аспектах, на которые следует обращать внимание в период обучения.
Студенты также были ознакомлены с сотрудниками института, ответственными за поддержку и оказание практической помощи по различным направлениям. Им подробно разъяснили, к кому они могут обращаться в случае возникновения конкретных вопросов или проблем.
Кроме того, было отмечено, что в случае возникновения нерешённых вопросов, проблем, жалоб или предложений студенты могут обратиться в Виртуальную приёмную ректора — @Rektor_qabulxonasi_bot.
В завершение встречи ответственные сотрудники института предоставили студентам необходимую информацию и рекомендации по вопросам организации учебного процесса, соблюдения внутренних правил и эффективного использования студенческих лет.