JizPIda “Oʻzbekiston – 2030” strategiyasi doirasida “Fikrlar marafoni” oʻtkazildi
Jizzax politexnika institutida talaba-yoshlar ishtirokida “O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Mahallani rivojlantirish va jamiyatni yuksaltirish yili”da amalga oshirishga bag‘ishlangan “Fikrlar marafoni” tashkil etildi.
Tadbir davomida talaba-yoshlarga “Mahallani rivojlantirish va jamiyatni yuksaltirish yili” Davlat dasturining asosiy yo‘nalishlari, unda belgilangan vazifalar hamda yoshlar oldida turgan ustuvor masalalar yuzasidan batafsil tushunchalar berildi.
Shuningdek, yig‘ilishda bir qator faol talabalar so‘zga chiqib, strategiya doirasida amalga oshirilayotgan loyihalar va tashabbuslar yuzasidan o‘z taklif hamda mulohazalarini bildirdilar.
Yakunda faollik koʻrsatgan tashabbuskor talaba-yoshlar taqdirlandi.
Ular tomonidan bildirilgan taklif va fikrlarni uzbekistan2030.uz rasmiy platformasiga joylashtirish bo‘yicha kelishib olindi.

В Джизакском политехническом институте с участием студентов был организован «Марафон идей», посвящённый реализации стратегии «Узбекистан – 2030» в «Год развития махаллей и повышения уровня общества».
В ходе мероприятия студентам были подробно разъяснены основные направления Государственной программы «Год развития махаллей и повышения уровня общества», задачи, предусмотренные в ней, а также приоритетные вопросы, стоящие перед молодежью.
Некоторые активные студенты выступили с предложениями и замечаниями по проектам и инициативам, реализуемым в рамках стратегии.
В завершение мероприятия инициативные и активные студенты были отмечены и награждены.
Было достигнуто соглашение о размещении предложений и идей студентов на официальной платформе uzbekistan2030.uz.