2026-yil 3-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Sport vaziri Adkham Ikramov Jizzax politexnika institutiga tashrif buyurdi. Tashrif davomida institutda talaba-yoshlar uchun yaratilayotgan sharoitlar, jumladan sport infratuzilmasi, sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish va ommaviy sportni rivojlantirish borasida amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishdi.
Vazir tomonidan talabalarning sportga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirish, ularning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish muhimligi ta’kidlandi. Shuningdek, sport turlarini rivojlantirish borasida amalga oshirilayotgan ishlar ijobiy baholanib, kelgusidagi rejalar yuzasidan fikr almashildi.
Mazkur tashrifning mantiqiy davomi sifatida, 2026-yil 6-fevral kuni Jizzax politexnika institutiga Sport vaziri Adkham Ikramov nomidan sovg‘a — stol tennisi doskasi, raketkalar hamda tennis toʻplari olib kelindi.
Talabalar tomonidan ushbu sovg‘a katta mamnuniyat bilan qabul qilinib, sportga bo‘lgan qiziqish va faollik yanada oshishiga ishonch bildirildi.
Mazkur sport anjomlari institut talabalari uchun sport bilan shug‘ullanish imkoniyatlarini yanada kengaytirishga xizmat qiladi.
Jizzax politexnika instituti rahbariyati Sport vazirligiga va shaxsan Adkham Ikramovga talaba-yoshlarga bo‘lgan e’tibori va qo‘llab-quvvatlashi uchun chuqur minnatdorlik bildiradi.

В Джизакском политехническом институте усиливается внимание к спорту
3 февраля 2026 года Джизакский политехнический институт посетил Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов. В ходе визита он ознакомился с условиями, создаваемыми для студентов, включая спортивную инфраструктуру, пропаганду здорового образа жизни и развитие массового спорта.
Министр подчеркнул важность дальнейшего повышения интереса студентов к спорту и организации их досуга с пользой. Проделанная работа по развитию спортивных направлений была оценена положительно, а также обсуждены планы на будущее.
В логическом продолжении визита 6 февраля 2026 года в институт были переданы подарки от министра Адхама Икрамова — стол для настольного тенниса, ракетки и мячики.
Студенты приняли подарок с большим удовольствием, выразив уверенность, что это ещё больше повысит их интерес и активность в спорте.
Данное спортивное оборудование будет способствовать расширению возможностей студентов для занятий физической активностью в институте.
Руководство Джизакского политехнического института выражает глубокую благодарность Министерству спорта и лично Адхаму Икрамову за внимание и поддержку, оказанную студентам.